מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

טיפים מנצחים לרכשית רכב

אנחנו חיים בעידן שבו רכב הפך כבר מזמן לפריט חובה בכל בית. על אף נסיונותיה של המדינה לרשת את הארץ בתשתית תחבורה ציבורית יעילה, כנראה שזה עוד יקח לנו זמן מה להגיע לשם וגם כשזה יקרה, תחשבו מה המשמעות של לקחת את הילדים לגן או בית הספר, להחזיר אותם מהגן או מבית הספר, לקחת אותם לחוגים, להחזיר אותם מהחוגים, לקחת אותם לחברים, להחזיר אותם מהחברים וכל זה באוטובוס. 

 

חייבים רכב פרטי, לכל הפחות אחד למשק בית, ואכן זאת תמונת המצב, אז אם גם אתם עומדים לפני רכישה של רכב, בין אם לראשונה ובין אם מחליפים רכב קיים, אנחנו מזמינים אתכם לחכות רגע, להמשיך לקרוא ואולי לקבל מידע חשוב שישתלם לכם, בעיקר כלכלית. דרכים רבות להוזלה משמעותית של תהליך הרכישה, אך אנשים רבים לא חשופים אליהן, אפילו ברמה הבסיסית ביותר של טרייד אין עדיין ישנם אנשים רבים שלא ממשמשים את ההזדמנות הנהדרת הזאת.
אז בשביל לחסוך מפח נפש, ריכזנו את הנקודות החשובות שיעזרו לחסוך הרבה מאמץ, זמן ובעיקר הרבה מאד כסף עם הרכב הבא.

• מי שקונה בזול, משלם ביוקר. זו אינה קלישאה והיא רלוונטית במיוחד כשמדובר על שוק הרכבים. זה לא אומר כמובן שחייבים להצמד לרף הגבוה ביותר של המחירים, זה רק אומר שמחיר זול מדי לרכב אמור להדליק נורה אדומה כשזה מגיע לרכבים מבעלות קודמת.

• בשאלה האם לרכוש רכב חדש או רכב מבעלות קודמת, כשהגורם המכריע הוא תקציב, לא צריך למהר ולבחור את האפשרות השניה. כיום לא די בכך שישנן קטגוריות שלמות של רכבים חדשים במחירי רצפה, יש מגוון של מסלולי מימון שונים ומגוונים שיהפכו את ההוצאה ללא מורגשת כמעט.

• טרייד אין היא הדרך הטובה ביותר להשתדרג. המסלול מציע אפשרות מכירה מיידית של כל רכב, במחיר מחירון, או בהתאם למצב הכללי של הרכב ורכישה של רכב חדש בניכוי עלות הרכב הישן. כל זאת תוך שעות ספורות. מי שניסה למכור פעם רכב מבין כעט את גודל החסכון. מכירה של רכבים בשוק הפרטי היא תהליך שיכול לקחת חודשים, כשלרוב מחיר המכירה יהיה נמוך בעשרים ושלושים אחוזים פחות מהמחיר הנקוב. בסיכומו של דבר ההפסד של בעל הרכב בעת מכירה שלו הוא כפול ומכופל. מכירה מובטחת של הרכב במקום, במחיר מחירון בהנתן רכב במצב תקין, היא בגדר פנטזיה בשוק.

• נסיעת מבחן היא לא בגדר המלצה. גם אם המפרט מספק את הנתונים המשקפים ביותר, וניתן להבין מתוך הנייר בדיוק מה אופי הרכב ומה הוא מציע, אי אפשר להעביר על הכתב חווית נהיגה משום שזו אינדוידואלית. נסיעת המבחן תאפשר לחוש את הרכב, את מגע ההגה, נוחות המושב, הגובה של הרכב וכל אותם הפרטים הקטנים שעושים בסופו של דבר רכב מסויים לבחירה המועדפת.

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!