מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

לא אוהב לטייל? עם הרכב הזה בטח תתחיל

לא אוהב לטייל? עם הרכב הזה בטח תתחיל

המושג "קרוסואבר" שגור בפי כל מי שמכיר קצת את ענף הרכב ויכול להיות שהגיע הזמן שגם אתה תנצל את היתרונות שלו בשביל לטייל, לבלות וליהנות עם המשפחה. אז ממה כל ההתלהבות? הנה הפרטים המלאים

הרבה אנשים אוהבים לצאת לשטח כדי לטייל עם הרכב אבל נרתעים מהתנאים. מכונית משפחתית רגילה למשל לא יכולה להיכנס לשטח וגם אין טעם לנסות לטפס איתה על מדרכה, כי סביר להניח שהיא תספוג נזקים בלתי הפיכים. מצד שני, רק למעטים יש רכבי שטח ייעודיים שבעזרתם ניתן לצאת לדרך בלי חשש. הפתרון המסתמן הוא לשלב בין העולמות עם רכבי קרוסאובר וזו ככל הנראה גם אחת הסיבות העיקריות להצלחתם.

 

לא צריכים להיות מומחים לענף הרכב בשביל להכיר את המושג "קרוסאובר". מה שהחל כמונח שיווקי לתיאור רכבי SUV עם מאפיינים של מכוניות משפחתיות, הפך בישראל ובשאר מדינות העולם המערבי לשם נרדף לבילויים, פנאי והנאה. נהיגה על הרכב הזה יכולה לעזור לכל אחד להגשים את חלום הטיולים וגם מי שלא ממש מתחבר לנושא צפוי להתאהב בו.

מה זה קרוסאובר?

המושג Crossover מתאר חצייה של גבול ובמקרה הזה הוא מאפיין שילוב בין שתי קבוצות של סוגי מכוניות. הסוג הראשון הוא פלטפורמת מכונית נוסעים שאותה ניתן לזהות באמצעות המושבים המרווחים, תא המטען הגדול והאבזור המשוכלל. הסוג השני הוא של מכונית SUV עם מפרט טכני מתקדם, שלדה אחודה וחזקה, הנעה כפולה ומנוע בנפח גדול.

המבנה של קרוסאובר והשילוב עם מה שמתרחש מתחת למכסה המנוע תורמים ליכולת העבירות שלו. הוא גם מתאפיין במשקל עצמי נמוך באופן משמעותי בהשוואה לרכבי שטח רגילים, לכן ניתן לחסוך באמצעותו דלק. רכבי קרוסאובר נחשבים אמינים מאוד, מבוקשים בשוק ובעלי ערך גבוה. הם משיגים התנהגות כביש מעולה אפילו בהשוואה למכוניות משפחתיות ובחלק מהדגמים יש אפשרות לנעילת דיפרנציאל אחת או יותר ולהפעלת הילוך כוח בתיבת ההילוכים.

לא רק בשטח

רכבי קרוסאובר מותאמים לטיולי שטח סולידיים ומשפחתיים בגלל השילוב בין המבנה, המפרט והאבזור. כמובן שעדיין אי אפשר לטפס בעזרתם על בולדרים או להיחלץ מבוץ טובעני, אבל במדינה כמו ישראל הם אמורים לתת מענה על רוב המסלולים שיש על המפה. יתרה על כך, לקרוסאובר יש המון יתרונות שמגולמים גם בשגרה.

רכבי קרוסאובר זוכים להצלחה בקרב משפחות והורים עם ילדים. הם מאפשרים מצד אחד תנועה קלילה בתוך עיר צפופה, אך במקביל יש בהם המון מקום לאחסון ולמטען. ניתן להשתמש בדגמים מן הסוג הזה כדי לקחת את הילדים לבתי ספר וחוגים ובסופי שבוע לצאת איתם לשטח. עם הזמן אפשר להוסיף שיפורים כמו וו גרירה ולחבר עגלה. רק נותר לשמור על ראש פתוח ולהתחיל לתכנן את הטיול הבא.

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!