מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

מתי הכי כדאי להחליף את הרכב?

בעלי רכבים פרטיים צריכים לזהות את התזמון הנכון להחלפת הרכב כדי למנוע הוצאות מיותרות, לשפר את איכות החיים ולחסוך עוגמת נפש. הנה כמה מקרים שאולי רלוונטיים גם עבורכם
רכב פרטי הוא כידוע אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל, בין היתר בגלל תחבורה ציבורית לוקה בחסר ואפשרויות מימון נוחות. השאלה היחידה היא מתי בעלי רכבים פרטיים צריכים להחליף את הרכב שלהם ברכב אחר. 
מסתבר שלא תמיד קל לזהות את הנקודה הנכונה להחלפת רכב חדש, בין אם באמצעות טרייד אין או על בסיס מכירה ורכישה, ולכן יש כמה מקרים שכדאי לשים לב אליהם:
 
1. כשיש שינויים בתא המשפחתי
ילד חדש הצטרף למשפחה? מתכננים להרחיב את התא המשפחתי והרכב כבר לא מספיק גדול? כנראה שהגיע הזמן לבצע עסקה. היפרדו מהרכב ששירת אתכם נאמנה עד עכשיו, ובררו על אופציות לשדרוג. 
למזלכם, יש בשוק מגוון רחב של רכבים משפחתיים בתנאי מימון נוחים. הגדירו את המטרות, הצרכים והתקציב שלכם והכניסו את הרכב למערכת השיקולים. בנוסף, יכול להיות שתרצו להחליף את הרכב אם כבר הגעתם לגיל פרישה. במקרים כאלה ישתלם לכם יותר להחליף את הרכב המשפחתי והגדול ברכב מקטגוריית מיני או סופר מיני, ואפילו לחסוך זמן על חיפוש חניה.
 
2. כשהמשכורת עולה (או יורדת)
כדאי להחליף את הרכב אם אתם כבר לא עומדים בהוצאות השוטפות, או לחילופין אם המשכורת עלתה ואין סיבה שתמשיכו לנסוע על רכב ישן. יכולת ההשתכרות שלכם משפיעה באופן ישיר על סוג הרכב שמתאים לכם. 
קחו בחשבון הוצאות ראשוניות על רכישת רכב חדש או שדרוג לרכב יד שנייה טוב יותר, הוצאות תחזוקה והוצאות דלק וביטוח. כל זה יחד יעזור לכם למצוא רכב שמתאים לשכר המעודכן ולשאר הצרכים. 
 
3. כשיש הזדמנות לעשות עסקה טובה
החלפת רכב לא חייבת להתבצע אחרי תכנון מורכב של כמה חודשים מראש. אם תישארו עם אצבע על הדופק אולי תגלו עסקאות אטרקטיביות ממש מתחת לאף. עקבו אחר פרסומים באמצעי התקשורת, באתרי האינטרנט וברשתות החברתיות. בקשו מחברים ובני משפחה לעדכן אתכם אם הם שומעים על רכבים למכירה וזהו הזדמנות לעשות עסקה טובה.
רוב העסקאות המוצלחות בענף הרכב מבוצעות בצורה בלתי צפויה. מבחינתכם, הסוד הוא להיות פתוחים להצעות חדשות. השוק בישראל רווי ברכבים יד שנייה ושלישית במצב מעולה, במחיר נמוך ובזמינות מיידית.
 
4. כשהרכב כבר לא תקין
הכי כדאי להחליף את הרכב רגע לפני שהוא שובק חיים. אם הרכב מקרקע, לא תקין ונמצא כל שבוע במוסך, עדיף לוותר על התענוג. 
החליפו את הרכב לפני שיהיה מאוחר מדי וכך גם תקבלו עליו מחיר נוח באמצעות טרייד אין. אל תתפתו למשוך עוד קצת זמן עם הרכב כי מה שזול עולה בסוף ביוקר.

לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!