מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

5 עצות שימושיות למנהלי ציי רכב בחברות

 
לא מעט חברות בישראל מחזיקות בצי רכב שכולל מכוניות רבות למטרות שונות. ניהול צי רכב שכזה כרוך בהרבה עבודה ומחשבה, ונדרש ידע מקצועי נרחב כדי לתפעל את הצי בצורה הטובה ביותר. 

תפקידו של מנהל צי הרכב משפיע על היבטים רבים בפעילות הארגון. במקרים רבים הרכבים הם חלק מן המערך הלוגיסטי של החברה וניהול יעיל שלהם מאפשר פעילות מיטבית וזרימה חלקה של פעילות הארגון. ניהול כושל עשוי לגרור פיגורים בייצור, במשלוחים וכן הלאה. מכיוון שהרכבים משרתים את עובדי החברה יש להם השפעה על איכות החיים של העובדים, על סדר יומם ועל תחושת הרווחה שלהם. כלי רכב מתוחזקים היטב ובטיחותיים ישפרו את שביעות הרצון של עובדי הארגון. ולבסוף – ניהול מיטבי של צי הרכב יביא לחסכון בהוצאות וישפיע לטובה על שורות המאזן בפעילותה של החברה. 

טיפים לניהול אופטימאלי של צי הרכב

להלן כמה עצות שימושיות אשר יכולות להקל על העבודה הרבה, ההוצאות והטרדות בניהול צי כלי רכב בסדר גודל משמעותי:

ראשית, כדאי לשקול ברצינות רבה מאד עסקת ליסינג תפעולי עבור החברה. זוהי למעשה העצה  אשר תעניק לארגון את הפתרון המקיף והאיכותי ביותר. ראשית, חברות הליסינג יעמידו לרשותכם כלי רכב חדשים ובדוקים במצב מיטבי, ומשמעות העובדה הזו היא הקלה בעבודות התחזוקה ובאובדן שעות עבודה של עובדים שונים סביב תקלות ובעיות. בנוסף, עסקת ליסינג מקלה במידה רבה על תזרים המזומנים של החברה אשר אינה נדרשת לבצע השקעה כבירה ברכישת רכבים. ולבסוף – השירותים הרבים אשר מוצעים לארגון מטעם חברת הליסינג מאפשרים לחברה לחסוך בכוח אדם פנימי והופכים את העסקה לכדאית בטווח הארוך.

העצה הבאה נוגעת לציוד אשר עומד לרשות מנהל צי הרכב. וודאו שעומדת לרשותכם תוכנה מתקדמת לניהול צי הרכב, היעזרו במערכות GPS, בדוחות, בתרשימים ובכל כלי ממוחשב אשר יאפשר לכם שליטה מיטבית ברכבים הרבים. למנהל צי הרכב אחריות כלכלית ובטיחותית כבדה, וחשוב שהעבודה תתנהל בצורה הטובה והיעילה ביותר למניעת תקלות ובעיות. 

השקיעו בהכשרה עצמית ובהכשרת עובדי המחלקה סביב תקנים, בטיחות והכרת תחום ניהול צי הרכב. כדי להישאר ברמת תפקוד מיטבית מומלץ לוודא שאתם מכירים את התקנים המתקדמים ביותר אשר נוגעים בדרך כלל בנושאים של תחזוקה מיטבית אשר מונעת בתורה עצירת פעילות והוצאות נלוות. כמובן שככל שהדברים ינוהלו בצורה יעילה יותר תרימו תרומה משמעותית לרווחיות החברה ולשגשוגה.

נהלו משא ומתן נוקשה עם חברות הביטוח והגיעו לעסקאות טובות בתעריפים מוזלים עבור החברה שלכם. אתם מייצגים לקוח גדול ורצוי, ותפקידכם לוודא שנהגי החברה מכוסים בצורה הטובה ביותר ובמחיר המשתלם ביותר.

ולבסוף – הקפידו על כל דרישות החוק, קלה כחמורה. מנהל מוכשר של צי הרכב אינו מאפשר לארגון להיות חשוף לכל תביעה או עבירה שהיא.

 

 

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!