מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

אוהבים ספורט אתגרי? כך תשמרו על עצמכם.


ספורט אתגרי מעניק סיפוק אדיר למי שעוסק בו, אך הוא דורש גם הקצאת אמצעי הגנה ובטיחות. הנה כמה אביזרים שיכולים להציל את החיים שלכם או לכל הפחות למנוע נזקים בריאותיים בלתי הפיכים.

 
ענפי ספורט שנחשבים למסוכנים כוללים פעילות גופנית והזרמת אדרנלין לגוף בכמויות אינטנסיביות. גברים ונשים בטווח רחב של גילאים עוסקים בספורט אתגרי כדי לחוש סיפוק, אך עליהם להביא בחשבון גם את המהירות, הגובה והסכנה. רמת הסיכון בספורט אתגרי משתנה בין הענפים וסביב הנושא יש תרבות שלמה הכוללת ביגוד, מוזיקה, סרטים, סדרות ועוד. 

אביזרי בטיחות תקניים הם הדרך הטובה ביותר לשמור על הגוף במהלך השתתפות בספורט אתגרי. יש לבדוק את תווי התקן של אביזרי הבטיחות ולהתאים אותם למבנה הגוף מבחינת מידות. חשוב לוודא שאביזרי הבטיחות מתאימים לסוג הפעילות ולתנאי השטח. ניתן להתייעץ עם מדריך מוסמך כדי לקבל המלצות על אביזרי בטיחות תקניים, או לאסוף מידע באתרי האינטרנט שעוסקים בתחום. 

טיפוח מיומנויות ושימוש במתקני אימון מתאימים ?
 
עיסוק בספורט אתגרי מאפשר להתמודד עם חששות וקשיים. הוא מחייב טיפוח מיומנויות מיוחדות כמו כוח, ביטחון עצמי וקואורדינציה והוא מתאים גם לילדים. אפשר להשתמש באתגר כדי לשפר את המוטיבציה ולהוציא אנרגיות. הספורט האתגרי גם מחייב מידה גבוהה של מאמץ פיזי ולכן הוא נחשב בריא. כל הפעילויות מועברות על ידי מדריכים מוסמכים שעוברים הכשרות מיוחדות. עם זאת, יש לבדוק האם מתקני האימון נבנו על פי תקנים אמריקאיים והאם הם עומדים ברמת הבטיחות הנדרשת.

השימוש במתקני האימון של הספורט האתגרי מותנה בלבישת אמצעי בטיחות בסיסיים כמו קסדה, מגיני ברכיים וכדומה. במקביל, מי שאוהב ספורט אתגרי יודע שהוא צריך להקפיד על טיפוח מיומנויות בהדרגה. רק בצורה כזו ניתן להתמודד עם הקשיים הפיזיים ולמנוע מאמץ יתר לגוף ולשרירים. ניתן לטפח חלק מהמיומנויות במתקנים השונים ולאחר מכן ליישם את כללי הבטיחות גם בשטח. 

מה מכסה פוליסת ביטוח של ספורט אתגרי?

מי שעוסק בספורט אתגרי צריך לרכוש ביטוח תאונות אישיות ולנצל את היתרונות של פוליסה  ייעודית. הפוליסה מורחבת לכיסוי הוצאות אשפוז, רפואיות ושימוש באמבולנס. אפשר לרכוש תוספת לפוליסת ביטוח קיימת או לשלב ספורט אתגרי בביטוח נסיעות לחו"ל. הפוליסה משתנה על פי סוג הספורט שבו עוסקים ולכן יש הבדלים בין סנפלינג, רכיבה על אופנועים או סקי מים וגלישת גלים. 

ספורט אתגרי מכיל בתוכו פתרונות ייחודיים שמוכיחים את עצמם בארץ ובעולם. הנקודה החשובה היא להכיר את הפתרונות הללו וליישם אותם. בסופו של דבר, האחריות מוטלת על מי שעוסק בספורט האתגרי ובוחר להפוך אותו לחלק מהשגרה. יש להשקיע את מרב המאמצים בהתאמת פתרונות מיגון וביישום כללי זהירות, יחד עם פוליסת ביטוח שמעניקה פיצוי כספי למקרה של תאונות.

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!