מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

החדשות המפתיעות של עולם הרכב

יצרניות הרכב הגדולות משקיעות לא מעט משאבים בהטמעת חידושים טכנולוגיים. חלק מהחידושים יגיעו לכבישי הארץ כבר בשבועות הקרובים, לכן כדאי להכיר אותם !

 
חידושים הם חלק בלתי נפרד מענף הרכב. כל דגם חדש מביא איתו הפתעות בנתונים על הספק המנוע, הביצועים, תיבות ההילוכים ומערכות ההיגוי וכמובן מערכות הבטיחות והמולטימדיה. השאיפה של היצרניות הגדולות היא לשווק דגמים חסכוניים עם התנהגות כביש טובה וכך להשתלט על נתחי שוק חדשים. 

בניגוד למה שנהוג לחשוב, החידושים המפתיעים של עולם הרכב לא תמיד מלווים בעליית מחירים. דווקא ההתקדמות הטכנולוגית הופכת את החידושים השונים לסטנדרט מקובל ורוב היצרניות נוטות ליישר קו עם המחיר הממוצע. 
 
באיזה רכבים חדשים ניתן למצוא את הטכנולוגיה המפתיעה?
 
מי שלא יכול להתאפק ורוצה כבר היום לראות את הטכנולוגיה המפתיעה יכול לעשות זאת עם רכבי הונדה. דגמי הונדה ג'אז למשל הביאו לעולם את השילוב בין תא נוסעים מרווח וקיפולי מושבים ותאים יעילים. למרות שהיא משתייכת לקטגוריית סופר-מיני, הג'אז מותחת את החלל הפנימי לקצה גבול היכולת ומעמידה תחרות משמעותית לרכבים משפחתיים.

הדור השלישי של הג'אז עשוי לשנות לחלוטין את ההתייחסות לדגמים אחרים מהקטגוריה. ראשית, זו מכונית קטנה ושימושית ולכן היא מציגה שיפורים בולטים במרחב, באיכות, בבטיחות ובטכנולוגיה. הג'אז פונה למבוגרים ולצעירים כאחד, אך היתרון שלה הוא חזית המכילה יחידות תאורה ענקיות ובולטות. תא הנוסעים מרווח מאוד לארבעה מבוגרים, המושב האחורי "צף" וניתן לקיפול והזזה לפי הצורך וניתן להשכיב את המושבים הקדמיים כדי לקבל צמד מיטות מנוחה. 
 
הטכנולוגיה המפתיעה ביותר של הג'אז מחכה בדשבורד. שם תמצאו מסך תצוגה של 7 אינצ' ואפשרות להתחבר למקורי שמע ותמונה עם שקע HDMI. במהלך חניה ועם בלם יד משוך תוכלו להקרין סרטים על גבי המסך ובכל מקרה כוללת רשימת האבזור גם שידור WIFI, מירור לינק, ניווט והנעה ללא מפתח. אם זה לא מספיק, חידושים לא פחות אטרקטיביים מסתתרים מאחורי האבזור הבטיחותי. דגמי ג'אז יתריעו בפניכם על סכנת התנגשות, סטייה מנתיב או מהירות גבוהה מזו שמופיעה על תמרורי הנסיעה בדרכים. כן, שמעתם נכון: הדגם החדש מסוגל לקרוא את התמרורים ולהגביל אוטומטית את מהירות הנסיעה בהתאם. 
 
 מה כדאי לבדוק כשקונים רכב חדש?
 
בשנת 2016 ובכל שנה שתגיע אחר כך תצטרכו לבדוק קודם כל האם הרכב מתאים לכם. התחילו בהגדרת צרכים ומטרות, השוו בין דגמים שונים ואל תתביישו להתייעץ עם אנשי מקצוע. הציבו את הצרכים שלכם בראש סדר העדיפויות וזכרו ששימוש יום יומי ברכב חייב להיות נוח ויעיל. 
 
בנוסף, בדקו האם לרכב יש מערכת בטיחות ראויה והאם הוא מסוגל להגן עליכם במקרה של תאונה. בדקו את המחירון של הדגמים המובילים והשוו בין החידושים המפתיעים של יצרניות הרכב השונות.

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!