מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

איך להכין את הרכב לקראת החורף

הידעתם שבמדינת ישראל מתרחשות קרוב ל-35,000 תאונות דרכים עם נפגעים במהלך חודשי החורף? נתון זה מחייב כל אחד ואחת מאיתנו לבדיקת כלי הרכב העומד לרשותו במסגרת מה שמכונה: בדיקת רכב לחורף. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב אודות בדיקה זו. בדיקת רכב לחורף- מדוע היא חיונית ואף הכרחית? 

בדיקת רכב לחורף הינה בדיקה מקיפה אשר נועדה לבדוק את תקינותן של כל מערכות הבטיחות ברכב, לרבות, תקינות בלמים, אורות, מערכות ההיגוי, הצמיגים ועוד. בדיקה זו זכתה לכינוי :בדיקת רכב לחורף על אף היותה בדיקה חיונית הנערכת לאורך כל ימות השנה, וזאת משום שנחיצות הבדיקה הולכת וגוברת לקראת חודשי החורף בשל תנאי מגז האוויר המשפיעים על תנאי הכביש ותנאי הנהיגה של כולנו. 

בדיקת רכב לחורף –מה אנחנו צריכים לבדוק?

בדיקת רכב לחורף מיועדת לכל סוגי הרכבים, גם אם מדובר ברכבים חדשים על הכביש כדוגמת  סוזוקי ויטרה החדשה שהושקה לפני כחודשיים או כל רכב פנאי-שטח אחר. בדיקה זו הינה בדיקה מקיפה של מערכות הבטיחות בכלי הרכב השונים והיא כוללת בין היתר:

• בדיקה של מערכת החשמל ברכב- בדיקה לתקינות המצבר, בדיקת כיוון ועוצמת האורות, בדיקת תקינות אורות החנייה והרוורס, בדיקת אורות הבלם ועוצמת פנסי האיתות, בדיקה של אורות לוחות הזיהוי ועוד. 

• בדיקה של מערכת הבלמים- בדיקה הנערכת לכל מרכיבי המערכת, לרבות, בלם עזר, בלם שרות, חיבור בלמים, יעילות הבלימה במצבי חירום ועוד. 

• בדיקה של מערכת ההיגוי- בדיקה מקיפה לחיבורי ההגה, תיבת ההגה וכדומה.

• בדיקת צמיגים- בדיקה זו נועדה לבדוק את מצב הצמיגים ותקינותם לנסיעות ממשוכות בתנאי נהיגה המאפיינים את חודשי החורף (החלקה, בלימת חירום וכו).

• בדיקת סרן קדמי- בדיקה חשובה אשר נועדה לבדוק את תקינות בולמי הזעזועים ברכב. כמו כן, נבדקת מערכת החימום ברכב, מפשיר האדים, מגבים, מתזים, צופר הרכב ועוד. 

משנת 1967 פועל בישראל מה שמכונה "מבצע הכן רכבך לחורף". מבצע זה הינו מבצע אכיפה המשותף למשרד התחבורה ומשטרת התנועה, ובמסגרתו מוצבות ניידות בדיקה בצמתים מובילים וראשיים ברחבי המדינה. במסגרת המבצע, ניידות משטרת התנועה עוצרות כלי רכב מכל הסוגים, ובעל הרכב נדרש לעבור בדיקת תקינות בניידת הבדיקה המוצבת במקום. במקרים בהם מתגלה ליקוי בטיחותי, על נהג הרכב מוטל קנס כספי, ובמקרים בהם היקף הליקויים הינו גדול או חמור, שוטר התנועה במקום יכול להורות על הורדת הרכב מהכביש באופן מיידי! 

בדיקות רכב לחורף מיושמות במוסכים המורשים והמוסמכים הפועלים ברחבי ישראל, כאשר הבדיקה הינה בחינם. על פי חוק, בעלי משאיות ואוטובוסים מחויבים בקיומה של הבדיקה, ואילו בעלי רכבים פרטיים אינם מחויבים בביצוע הבדיקה על פי החוק, וזאת למרות שאי ביצוע הבדיקה והימצאותם של ליקויי בטיחות ברכב עלולים להוביל להטלת קנסות על בעל הרכב ואף על הורדת הרכב מהכביש.

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!