מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

תחרויות מירוצים ויצרניות רכב מובילות בתחום

פעמים רבות אנו משפשפים את העיניים מתדהמה, כאשר אנו צופים במכוניות המירוץ המהירות שמבצעות ביעף את הסיבובים באחד ממסלולי המרוצים הידועים. מכוניות אלו מצוידות כהלכה ומצליחות להגיע למהירויות כה גדולות, עד כי רובינו מנסים להבין איזו יצרנית הצליחה להביא להישג כה מכובד. במאמר זה נסביר את הקשר בין יצרניות רכב מובילות, כמו למשל שברולט, לבין תחרויות מירוצים.
 


מרוצי מכוניות- על קצה המזלג..

אחד מענפי הספורט המוטורי הפופולאריים ביותר בעולם, הוא ענף מרוץ המכוניות האגדתי. המרוץ הראשון והידוע נערך בצרפת בשנת 1894 וכיום נערכים מרוצי מכוניות בכל רחבי העולם. בשנת 1935 נוסדה אליפות המירוצים הידועה ביותר, אליפות 'הגרנד פרי' (באירופה) שחלה פעם בשנה עד מלחמת העולם ה-2. במקביל התקיימו מירוצי ראלי במסלולים שאינם סגורים, אלא מסביב להרי האלפים. לאחר המלחמה נוסדה התאחדות המכוניות הבינלאומיות (FIA) ולאט לאט החלו להתקיים סוגי מירוצי מכוניות רבים, כמו למשל ה- 'מרוצי הסיבולת', מרוצי 'הראלי' שהתקיימו בשעות החושך, מירוץ הבאחה במקסיקו ועוד. ב-1972 נוסדה אליפות הראלי העולמית, רכבים רבים של היצרן השתתפו במירוצי מכוניות תיור (השברולט אימפלה), מרוצי מכוניות הסלון (השברולט קמארו) ואלו הם רק חלק מהמרוצים בהם השתתפו מכוניות היצרן.
 
מירוץ ויצרניות- מה הקשר?

אי אפשר להתעלם מהסטאטוס היוקרתי של מכוניות המירוץ. כאן מדובר על מכוניות שמסוגלות להגיע למהירויות שאף מכונית רגילה לא יכולה להגיע, מכוניות שחייבות להיות עשויות מחלפים חזקים ואיכותיים ורכבים שחייבים להיות יציבים עם מנגנוני בטיחות מתקדמים. השורה התחתונה היא שכל יצרנית רכב מעוניינת להגיע לייצור של המכוניות הטובות ביותר בשוק , 'רכבי העתיד' ודבר זה תמיד יבוא לידי ביטוי במכוניות מירוץ. מכוניות אלו הם סמל יוקרה וכל יצרנית מכוניות מעוניינת למתג את עצמה באמצעות מכונית מירוץ שתזכה במקומות הראשונים בתחרויות השונות בעולם ותהפוך אותה לאחת היצרניות הטובות ביותר שקיימות.
 
חברת שברולט- כרטיס ביקור

אחת מהיצרניות הידועות ביותר בעולם היא היצרנית שברולט. כאן מדובר על חברה שקמה בשנת 1911 ומספר שנים לאחר מכן היא התמזגה עם ג'נרל מוטורס. החברה הוקמה על ידי נהג מירוצים צרפתי בשם שברולה ואחד מתעשייני הרכבים הידועים, דוראנט. שנה לאחר הקמתה היצרנית הציגה מכונית שתפקידה היה להתחרות במכונית מירוצים אחרת. המכונית המדוברת הייתה הקלאסיק 6 שאמורה הייתה להתחרות בפורד טי. מכונית המירוצים הראשונה כללה 6 צילינדרים והגיעה למהירות של מעל ל- 100 קמ"ש. בשנים לאחר מכן היצרנית ייצרה מספר מכוניות ספורט, כמו הקורבט הידועה והקמארו ואת מכונית המירוצים הידועה השברולט אימפלה. נכון להיום, יצרנית הרכבים מציעה לקהל הלקוחות סוגים שונים של רכבים, ביניהם מכוניות ספורט, משפחתיות, רכבי שטח, מסחריות, טנדרים ומכוניות מיני.
 
לסיכום, מייסד מכוניות השבי התחיל את דרכו בחנות לתיקון אופניים בצרפת. יום אחד נכנס לחנות תייר אמריקאי עשיר ושאל אם מישהו יכול לעזור לו בתיקון הרכב, שברולה שהקים את חברת שברולט התגייס למשימה וביצע את התיקון בהצלחה והסיום המוצלח ידוע לכל.

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!