מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

גם נהגים בתחרויות קארטינג ומרוצים צריכים ביטוח ?

החוק במדינת ישראל קובע שכל בעל רכב חייב לבטח את רכבו בביטוח חובה. דבר זה כולל גם את נהגי המירוצים ומכוניות הקארטינג. מאמר זה יעזור לקוראים להבין היכן ניתן לבטח את רכבי הקארטינג והמרוצים ומלבד ביטוח החובה, באיזה סוגי ביטוחי רכב נוספים כדאי לבטח אותם.
 


תחרויות מרוצים בישראל – מהו רכב תחרותי

כל אדם שמעוניין להשתתף בתחרות מרוצים של רכב ספורט מוטורי במדינת ישראל חייב להוציא רישיון מיוחד. רכב תחרותי מוגדר כרכב שמשמש רק למטרת תחרויות. במדינת ישראל קיים חוק מיוחד משנת 2005 שנקרא 'חוק מוטורי' שמסדיר את כל הקשור אל נהיגה ספורטיבית במדינה וזאת על מנת לאפשר השתתפות של רכבי קארטינג ורכבי מירוצים בתחרויות שונות. יש לקחת בחשבון שמשום שספורט מוטורי נחשב בישראל ובמדינות אחרות בעולם כספורט מסוכן מאוד, חברות הביטוח אינן ששות לבטח רכבים אלו ולמעשה רק חברות ביטוח מסוימות מסכימות לבטח את המכוניות המתחרות.
 

קארטינג  ומירוצים- כרטיס ביקור

קארטינג הוא אחד מהרכבים הספורטיביים הזולים ביותר ולכן רבים מחליטים להתחיל ולפתח קריירה בתחום המירוצים בו. במדינה יש מסלול קארטינג רבים וקהל המעריצים של ספורט מוטורי זה גדל מדי שנה. חשוב לדעת שנכון לרגע זה כל תחום מרוצי הקארטינג עדיין לא מוסדר ותחום הספורט המוטורי בו נכללים גם מרוצי הקארטינג, נחשב כתחום שכולל סכנות רבות. מרוצים דורשים מהנהגים לנסוע במהירויות גבוהות מאוד ולבצע עקיפות רבות, דבר שמוביל פעמים רבות לאובדן שליטה וגרימת נזקים כבדים לרכב, לרכבים אחרים מסביבו ולנהגי מרוצים אחרים במסלול, כל זה מוביל את בעלי הרכבים לבקש מחברות ביטוח שונות בישראל הצעת ביטוח צד ג' שמבטיחה כיסוי ביטוחי למקרה של גרימת נזק לצד שלישי.

רכבי קארטינג וביטוחים

חשוב לדעת שרכב קארטינג לא עונה על ההגדרות של ביטוח חובה. הוא אמנם מונע מכאנית ונוסע על פני הקרקע, אך הוא לא משמש לתחבורה ועל כן, תאונות שמתרחשות במסלול אינן מכוסות על ידי חברות הביטוח. בדיוק כמו נהגי מכוניות מרוצים, כל מי שנוהג על רכב זה צריך לרכוש ביטוח תאונות אישיות שכולל סעיפי אובדן כושר עבודה, כיסויים עבור פגיעה פיזית וכיסויים ביטוחיים במקרה של מוות בעת הנסיעה על המסלול.  כיוון שביטוח חובה הוא חלקי ביותר כאשר מדובר על רכבים אלו, חשוב מאוד לקחת בחשבון שהרבה נהגי מרוצים וקארטינג מחליטים לרכוש ביטוחים מקיפים לרכבם ולקבל הצעת ביטוח צד ג'  שבדרך כלל מועילה מאוד למארגני התחרויות שאחראים על מתחם התחרויות והרכבים, אלו נוטים לרכוש פוליסת ביטוח צד שלישי שיספק כיסוי ביטוחי לנזקים שיגרמו למתקן התחרויות, חבות מעביד, ביטוח עבור תאונות ועוד.
 
לסיכום, ביטוח רכבי קארטינג ורכבי מרוצים אחרים יקר ביחס לביטוחי חובה של רכבים שאינם משתתפים בתחרויות ספורט מוטוריות. בעת עיון בהצעות המחיר שהוגשו לכם, חשוב מאוד לשים לב לסכום הפיצויים המצוין בסעיפי הצעת ביטוח צד ג', למחיר הפרמיה החודשית ולתנאים למימושה של הפוליסה.

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!