מאמרים

מאמרים, טיפים, מידע חשוב ועוד הרבה אינפורמציה שכל אוהב הגה צריך לדעת

תחרויות רכבים בשטח

ליגת מירוצים ותחרויות רכבי שטח הם חלק בלתי נפרד מענפי הספורט המוטורי ברחבי העולם. יותר ויותר נהגים מחפשים כיום רכב שטח למכירה ומתעניינים בתחרויות מן הסוג הזה. באמצעות תחרות חוקית ולגיטימית ניתן להביא לידי ביטוי את היכולות של רכבי שטח, להגביר את זרימת האדרנלין בדם ולעיתים גם לזכות בפרסים. בישראל לדוגמא פועלת ליגת מירוצים של רכבי שטח המורכבת מלא פחות מ-5 תחרויות. הנהגים בתחרויות אלו נדרשים להתגבר על מגוון מכשולים בתוך זמן קצוב ולהראות יכולת שליטה, תפעול ומיומנות ברמה הגבוהה ביותר.


התחרויות יכולות להתאים לסוגים שונים של רכבי שטח. יש תחרויות לרכבים כגון ג'יפים או רייזרים סטנדרטים, לעומת פעילויות בהן רכב שטח בבנייה עצמית מצטרפים למתחרים מסוג רכבים דואלים, אדוונצ'ר וכמובן אקסטרים. אין גבול לכמות היצירתיות שניתן לשלב בתוך תחרויות רכבים בשטח והכל נעשה סביב כללי בטיחות מחמירים.

שמירה על בטיחות בשטח

יש כמה כללים שיכולים לעזור לנהגים המעוניינים להירשם לתחרויות רכבים בשטח. ראשית, מי שמחפש רכב שטח למכירה על מנת להצטרף לתחרויות אלו צריך לוודא שהוא עומד בקריטריונים. לא מומלץ להגיע לתחרויות עם רכב שאינו מתוחזק בצורה נכונה או לא מחזיק ברישיונות הרלוונטיים. פעילות זו היא אינה חוקית ועלולה להסתיים במפח נפש, נזקים כלכליים ואסונות. 
שנית, רצוי לבדוק מי עורך את התחרויות ובאילו אישורים הוא מחזיק. יש להגיע אל השטח בו נערכת התחרות ולראות מקרוב את התנאים. רצוי לדאוג לרכבי פינוי והצלה, לצוות רפואי ולתמיכה לכל מקרה של בעיה בלתי צפויה. השמירה על הבטיחות היא חלק חשוב מהתחרות ויש להשקיע בה זמן ומשאבים. דגש נוסף מומלץ לשים על הקהל המגיע לצפות בתחרויות מהטריבונות. תחרויות רכבים בשטח מושכות תשומת לב רב ולכן הטריבונות נדרשות להיות מתוחמות, רחוקות וסטריליות ככל האפשר. 

טיפים לרכישת רכב שטח

נהגים צעירים, ותיקים ומנוסים נפגשים על מסלול התחרויות עם רכבי שטח ומראים את הביצועים שלהם. רוב הנהגים יודעים שהצלחה בתחרות תלויה ברכב. באמצעות רכב שטח חזק ומהיר ניתן להגיע להתמודד עם תנאים קשים ולהתגבר על מכשולים. בנוסף, רבים מחפשים אחר רכב שטח למכירה כדי לשלב את התחרויות עם פעילויות אתגריות, טיולים בטבע וקמפינג עם המשפחה.
השאלה היא כיצד מוצאים רכב שטח למכירה ועל מה כדאי לשים את הדגש. הטיפ העיקרי בהקשר הזה הוא להכין שיעורי בית ולקרוא על הבדלים בין רכבי שטח. נהגים ללא ניסיון נדרשים להשוות בין יצרני רכבי שטח, מפרטים ונתונים נוספים. טיפ אחר הוא להגדיר את מסגרת התקציב ולהחליט על צרכים ומטרות. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות ולהבטיח רכישה לטווח ארוך. רכבי שטח צריכים להיות אמינים, נוחים, חזקים ובטיחותיים גם לנסיעה בתנאים קשים או בלתי צפויים.

רשימת תפוצה

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה שלנו ותהנו מהטבות ייחודיות, עדכונים חשובים, ועוד!